Ekolojik Enerji
   

Herkes İçin Çevre

 


TURMEPA'DAN SINIRSIZ MAVİ EĞİTİM PROJESİ
...........................................................................................................................................

 

 

DenizTemiz Derneği'nın kamuoyunda davranış değişikliği yaratma konusundaki en önemli aracı eğitim.

 

DenizTemiz Derneği ve Yapı Kredi Bankası A.Ş., Milli Eğitim Bakanlığı'nın da desteğiyle ilköğretim ve lise çağındaki öğrencileri, doğal varlıkları korumak konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla "Sınırsız Mavi Projesi"ni hayata geçiriyor.

"Sınırsız Mavi Projesi"nde kıyı il/ilçelerdeki okulların her birinden bir okul müdürü ve bir öğretmene eğitim verilmesi hedeflenirken, eğitime katılan öğretmenlerin de kendi okullarındaki öğrencilerine "Sınırsız Mavi Eğitimi"ni vermeleri amaçlanmaktadır. 

29 ilimizde gerçekleşecek 5 yıl sürmesi planlanan projede; "Sınırsız Mavi" konulu eğitimler ile insan ve deniz ilişkisinin sürdürülebilir olması ve insanlarda olumlu yönde davranış değişiklikleri oluşmasının sağlanması için, ilk olarak öğretmenlere, daha sonraki aşamada öğrencilere; denizlerin özellikleri, denizde yaşayan canlılar, karalar ve denizler arasındaki etkileşim ve deniz kirliliğini önlemek amacıyla kişilerin üzerine düşen görevler gibi pek çok farklı konuda bilinçlendirici dersler verilmektedir. 

5. yılın sonunda hedeftoplam 16.588 okulda 300.000 öğretmen ve okul müdürüne, 6.592.000 öğrenciye ulaşmak.

 


 

kaynak:TURMEPA

 

...........................................................................................................................................

 

geri «

Ekolojik Enerji

 

© 2014 EKOLOJİK ENERJİ ALL RIGHTS RESERVED
Web Tasarım